Best writers. Best papers. Let professionals take care of your academic papers

Order a similar paper and get 15% discount on your first order with us
Use the following coupon "FIRST15"
ORDER NOW

Chem 132: A person has a mass of 8.17 × 104 g. What is this person’s mass in pounds? (1 kg = 2.2046 lb)

Question:

A person has a mass of 8.17 × 104 g. What is this person’s mass in pounds?
(1 kg = 2.2046 lb)

a. 81.7 lb
b. 1.80 × 105 lb
c. 3.71 × 104 lb
d. 817. lb
e. 180. lb

Answer

e. 180. lb

The post Chem 132: A person has a mass of 8.17 × 104 g. What is this person’s mass in pounds? (1 kg = 2.2046 lb) appeared first on Academicheroes.com.

 
Looking for a Similar Assignment? Order now and Get 10% Discount! Use Coupon Code "Newclient"